Розкажіть трохи про себе і свою творчість. На яких темах і повідомленнях ви зосереджуєтесь?
Я художник і розробник програмного забезпечення, і для мене це безперервні, пов’язані між собою практики — не обов’язково відокремлені один від одного. Моя робота керується ідеями і, залежно від контексту, має форму відео, програмного забезпечення, ігор, середовищ та подій. Іноді мені подобається говорити, що я роблю роботу для конкретних сайтів для платформ та протоколів.
Крім моєї роботи як художника, я була керівником інтелектуального контракту над проектом під назвою Circles UBI , і зараз я працюю з художньою галереєю під назвою Nextfield як технічним керівником Culturestake, платформи для прийняття культурних рішень з урахуванням нюансів.
Які найбільш значущі відмінності між фізичним мистецтвом та цифровим мистецтвом? Чи є якісь переваги цифрового мистецтва перед фізичним?
Багато відмінностей і багато подібностей. Найбільш значуща відмінність, на мою думку, також очевидна: масштабованість та спільність цифрового вмісту, що є одночасно величезною перевагою та прокляттям. Як ми добре знаємо, цифровий файл можна копіювати безкінечно без погіршення. Кожен раз, коли ви надсилаєте запит на веб -сайт із сервера, створюється його нова одноразова копія. Це абсолютно неймовірно, якщо розглядати з історичної точки зору: багато людей одночасно в будь -якій частині світу можуть відчувати один і той же твір мистецтва, навіть взаємодіючи один з одним за допомогою твору мистецтва.
Причина того, що я кажу це також прокляття, полягає в тому, що з моменту народження цифрового мистецтва триває боротьба за те, щоб цифрові художники знаходили способи утримувати себе фінансово. Більш того, масштабованість цифрового вмісту поставила під сумнів шляхи оплати раніше не цифрових форм мистецтва. Більшість тактик монетизації творів мистецтва історично були пов’язані з дефіцитом. До нього вбудовані твори фізичного мистецтва. Продаж квитків, редаговані роздруківки тощо — це всі форми дефіциту. NFT — та суперечки, які їх оточують — уособлюють цю напруженість між масштабованістю та дефіцитом.
Що привело вас в NFT, якщо ви перебуваєте в просторі NFT?
Так, я б сказав, що я в просторі NFT — я запустила проект NFT кілька тижнів тому, хоча це трохи нетрадиційно. Він називається Off , і це видання 255 NFT, де кожен NFT має два компоненти: загальнодоступний та секретний.
Усередині кожного секретного зображення приховані дві речі: зашифроване речення та фрагмент приватного ключа, який використовувався для його шифрування. У повному виданні 255 зображень приховано цілий твір та весь приватний ключ. Більшість фрагментів приватного ключа (2/3) потрібні для дешифрування будь -якого тексту, тому твір можна прочитати лише за умови, що більшість колекціонерів спільно ділиться своїми зображеннями.Я називаю це багатокористувацькою онлайн-дилемою ув’язненого. Кожен покупець повинен вибрати: співпрацювати або відмовляться?
Але якщо щось і привело мене в NFT, так це блокчейни в цілому. Я працюю в індустрії блокчейн з тих пір, коли не існувало NFT, або принаймні з тих пір, поки NFT не існували у форматі, який існують зараз (ERC 721). Я почала працювати з Ethereum в 2016 році, коли йому був всього 1 рік, і до того, як навіть взаємозамінні токени стали широко використовуватися або стандартизовуватись. І хоча, я вже деякий час працюю в індустрії блокчейн, насправді я була художником набагато довше, тобто, звичайно, мені подобається пересікатись.
Яку цінність, на вашу думку, може внести конфіденційність у простір цифрового мистецтва? Чи існують якісь унікальні варіанти використання чи ідеї, які можна розкрити, включивши нову технологію збереження конфіденційності у цифрове мистецтво?
Безумовно, і деякі з них ми вже бачили. Наприклад, «Темний ліс», гра в мережі xdai, натхненна однойменною книгою та концепцією з трилогії «Пам’ять про минуле Землі» Лю Сісіня. У підмножині цифрового мистецтва, що використовує загальнодоступні протоколи, такі як блокчейни, існують такі ігрові механіки та взаємодії, які можуть бути досить складними для реалізації, коли рівень зберігання публічно запитується, а простіші інструменти для збереження конфіденційності, безумовно, можуть бути корисними.
Одна з великих відмінностей між продажем творів мистецтва як NFT та продажем творів через галерею полягає в тому, що ціна та зміст колекційної колекції є видимими для всіх. Художники та колекціонери відчувають сильний ціновий тиск і відчувають незручність від такої видимості. Тиражування конфіденційності продажу галереї за допомогою NFT може бути більш зручним і мати певні переваги, хоча також можна багато чого сказати про впровадження прозорості у цей аспект світу мистецтва.
Чи зацікавили б вас приватні NFT, які дозволяють зберігати певну інформацію та певний вміст конфіденційними?
Так, залежно від того, що ці інструменти включені, я б використовувала їх з Off!
Оскільки гра насправді не працює, якщо секретні зображення просочуються, я відчував, що мені потрібно створити власний ринок для продажу цих NFT та систему розповсюдження секретних зображень. Як ви можете собі уявити, це було багато додаткової роботи.
Куди б ви хотіли направити простір цифрового мистецтва / NFT в наступні кілька років?
Я хотіла би побачити більше експериментів щодо стратегій фінансування художників. Я хотів би бачити платформи NFT, які дозволяють художникам мати більше свободи вибору. Багато з них стверджують, що так, але де тут персоналізовані вітрини магазинів? Бренд і естетика настільки важливі для художників, чому я не можу вибрати шрифт або більше експериментувати з макетом сторінки? Де можна налаштувати моделі власності? Чи знаєте ви, що більшість ринків NFT обмежують право перепродажу виконавця, часто приблизно до 10%? Хто ці платформи, щоб розповідати артистам, яке право перепродажу вони можуть вибрати? І т. Д. Було б дуже сумно, якби наступними двома -трьома великими ринками NFT стали наступні Instagram, Twitter та Facebook.
Звідки ви черпаєте натхнення?
Скрізь. У будь -якому місці. Натхнення — це легка частина. Найскладніша частина — це виконання.
Який твій девіз чи улюблена цитата?
“Насправді область дозволених протестів Системи набагато більша, ніж Система готова визнати”. Це з твору під назвою “ Назустріч третьому кіно “ Фернандо Соланаса та Октавіо Гетіно — і є звинуваченням у тому, як твори мистецтва (або дії), які пропонують змінити систему, можуть бути поглинуті і навіть врешті -решт служать увічненню цієї системи. Вперше я прочитав її більше 10 років тому і досі весь час думаю про це.
Дізнайтесь більше про роботу Сари на її веб -сайті та у соціальних мережах
web || twitter || insta || git
**Автор відмовляється від будь якого права на статтю, перекладано з Англійської на Українську мову.**
Оригінальна стаття: https://medium.com/oasis-protocol-project/nft-perspective-interview-with-sarah-friend-3424a97e14b7